Dinozaury w Warszawie – jurajski plac zabaw na Ursynowie

Place zabaw to prawdziwa szkoła życia dla naszych dzieci. I nie, nie mam tu na myśli jedynie walki o przetrwanie, polegającej na wymyślaniu coraz to bardziej zuchwałych sposobów na odebranie łopatki lub wiaderka rówieśnikom 😉 . W rzeczywistości, przebywanie na placach zabaw jest nieustanną lekcją dla naszych dzieci, podczas której socjalizują się, uczą współdziałania, rozwijają wyobraźnię i spożytkowują niezliczone pokłady energii. Poza tym nabywają tak cenne umiejętności, jak kontrola nad własnym ciałem, utrzymywanie równowagi, ocenianie ryzyka czy oswajanie z upadaniem. Samo dobro!

Wycieczka na plac zabaw może więc być super przygodą, a gdyby tak jeszcze spotkać podczas niej dinozaury? Okazuje się, że w Warszawie to możliwe!

Warszawa-Ursynów, ul. Puszczyka 18

„Park Jurajski Olkówek” to wyjątkowe miejsce na dziecięcej mapie Warszawy, a może nawet i całej Polski. Królują tutaj wielkie, drewniane dinozaury, kryjące w sobie drabinki, ścianki do wspinaczki, tory przeszkód i zjeżdżalnie. Dzieci mogą wchodzić do wnętrza drewnianych stworów, a następnie zjeżdżać po ich ogonie, czyli długiej zjeżdżalni. Można tropić dinozaury po śladach, którymi pokryta jest tartanowa powierzchnia placu, a także odkopywać szkielet dinozaura ukryty w piaskownicy lub chować się w skorupach wielkich jaj. Kilkuletni wielbiciele parku jurajskiego są wniebowzięci!

Jest tu też strefa dla młodszych dzieci, odgrodzona od reszty placu i na tyle kameralna, aby rodzice cały czas mieli swoje pociechy na oku. Znajdują się na niej niższe zjeżdżalnie, bujaki w kształcie małych dinozaurów oraz bezpieczne konstrukcje i huśtawki, wciąż jednak utrzymane w niepowtarzalnym, jurajskim stylu.

Plac zabaw Olkówek powstał w 2011 roku. Za projekt i wykonanie odpowiada firma Braty i Kompany z Kościeliska, specjaliści od niebanalnych miejsc zabaw w całości zrobionych z drewna. Plac od początku robił wrażenie i przyciągał rzesze stołecznych kilkulatków, spragnionych zabawy w towarzystwie dinozaurów. W badaniu przeprowadzonym przez Katedrę Architektury Krajobrazu SGGW, Olkówek zdobył najwyższą ocenę jako najatrakcyjniejszy obiekt dla dzieci w Warszawie. Doceniono jego walory edukacyjne, ciekawe formy zabawek, a także dobrze dobrane nawierzchnie i bezpieczne urządzenia. Jednym słowem: lider!

Jurajski plac zabaw na Ursynowie to pewnością miejsce, którego może pozazdrościć stolicy cała Polska. Rzadko spotyka się tak przemyślane i wartościowe pod względem edukacyjnym place dla dzieci, które dodatkowo są solidnie i rzetelnie wykonane. Po kilku latach intensywnej eksploatacji, większość urządzeń jest wciąż w bardzo dobrym stanie. Olkówek to dla mnie świetny przykład na to, jak czasami warto wyjść poza schemat i podczas projektowania obiektów dla dzieci faktycznie przyjrzeć się potrzebom i upodobaniom ich użytkowników. Naprawdę nie każdy plac zabaw musi rzucać się w oczy jaskrawymi kolorami i do znudzenia powtarzalnymi urządzeniami, zawsze wyglądającymi tak, jakby były zamawiane z tego samego katalogu tej samej firmy. Dzieci (i ich rodzice) naprawdę docenią ten wysiłek i odwdzięczą się super zabawą, lepszą niż w niejednym, płatnym i często przereklamowanym, przybytku typu „park dinozaurów”.

Koniecznie odwiedźcie to miejsce podczas wizyty w Warszawie!

About

No Comments

Leave a Comment