3 godziny na kawę w samotności, czyli Playmobil FunPark w Atenach

Planując rodzinne podróże, zawsze zaczynam od przygotowania listy atrakcji dla dzieci, dzięki czemu mam pewność, że wszyscy uczestnicy naszej wyprawy będą jednakowo usatysfakcjonowani 🙂 . To, że mi do szczęścia wystarczy rozkoszowanie się widokami i obserwowanie lokalnej ludności w ich codziennym życiu, nie oznacza, że moje dzieci będą się tym cieszyć tak samo, jak ja. Owszem, kąpiele w ciepłym morzu są super, pochłanianie lodów litrami też jak najbardziej na plus, ale w końcu każdy mały człowiek zamarzy o czymś więcej niż tylko o spacerach z rodzicami, choćby i w najpiękniejszych „okolicznościach przyrody”.

Podjęliśmy decyzję o odwiedzeniu Playmobil FunPark mając już doświadczenie z Malty (link do wpisu). Na Malcie nasze dzieciaki dosłownie oszalały ze szczęścia na widok taaakiej ilości zabawek Playmobil w jednym miejscu, więc nie trudno było się domyślić, że i tym razem będzie podobnie. Było lepiej 🙂 .

Playmobil FunPark w Atenach to po prostu duża, zadaszona sala zabaw, pełna WSZYSTKICH dostępnych na rynku zabawek z serii Playmobil. Nie ma tu wprawdzie charakterystycznych dla innych bawialni basenów z kulkami i konstrukcji do biegania, wspinaczek itp., ale – uwierzcie mi na słowo – to w niczym nie przeszkadza 🙂 Dzieci są oszołomione mnogością rzeczy do zabawy i jak zahipnotyzowane biegają od jednego działu do drugiego, bo zabawki podzielone są tematycznie, np. zoo, wiejska zagroda, starożytny Egipt, zamki księżniczek czy fortece z rycerzami. Każda stacja to więc inny świat Playmobil, a że tych jest światów jest kilkanaście, a samych zestawów setki, to i zabawa jest przednia i trwa naprawdę DŁUGO.

Playmobil FunPark w Atenach to stosunkowo nowe miejsce, bo otwarte w 2015 roku. Dzięki temu jest tutaj naprawdę przyjemnie i czysto, a zabawki, mimo sporej liczby odwiedzających, są nadal w nienagannym stanie. Wielka z pewnością w tym zasługa niezmordowanych pań-animatorek, które cierpliwie krążą po sali, sprzątając rozrzucone figurki, samochody i plastikowe zwierzątka oraz składając w całość elementy zamków, statków pirackich czy piramid, pozostawione w nieładzie przez co bardziej niefrasobliwych małych gości 🙂 .

Playmobil to moim zdaniem jedna z najlepszych serii klocków dla dzieci, świetnie pobudzająca wyobraźnię i zachęcająca do budowania własnego mini świata, w którym można odgrywać scenki i wchodzić w role wybranych postaci. Zabawa kolorowymi, solidnie wykonanymi i naprawdę wytrzymałymi klockami może trwać nieprzerwanie kilka godzin, co doskonale potwierdza wizyta w takim miejscu jak Playmobil FunPark. Tutaj dzieci szaleją, a rodzice … nie wiedzą co ze sobą zrobić, bo nagle tyle wolnego czasu i nikt od nas nic nie chce 🙂 .

Ci bardziej znudzeni dorośli mogą oczywiście przyłączyć się do dzieci, bo przecież zabawa klockami to w każdym wieku dobry pomysł, a tutaj pole do popisu jest naprawdę ogromne. Ale można też zaszyć się z kawą w całkiem przyjemnej kawiarence i czytać, oglądać lub pracować, czyli robić wszystko to, na co zazwyczaj w towarzystwie dzieci nie ma czasu.

Oprócz kawy, w menu znajdują się też soki, woda i napoje gazowane, a z przekąsek to głównie muffiny, tosty i chipsy. Nie jest to więc może najbogatsza na świecie kawiarniana oferta, ale przecież nie o to tutaj chodzi. W takich miejscach najważniejsza jest możliwość odpoczynku, kiedy nasze pociechy przeżywają najlepszą zabawę swojego życia. My spędziliśmy tutaj 3 relaksujące godziny, zanim nasze dzieci odczuły pierwsze oznaki zmęczenia i przypomniały sobie o naszej obecności. Rekord!

Kiedy mamy małe dzieci i chcemy mieć je cały czas na oku, możemy wybrać jeden ze stolików rozlokowanych po całej sali i tam przenieść kawę, książkę, laptopa czy cokolwiek innego, co pozwoli nam przyjemnie spędzić te kilka godzin spokoju.

Playmobil FunPark znajduje się w dzielnicy Kifisia, położonej na północnych przedmieściach Aten. Bilet wstępu dla dziecka to koszt 9 €, towarzyszący mu dorośli wchodzą za darmo. W cenie biletu jest soczek dla dziecka. Przy wyjściu z sali zabaw mieści się sklep Playmobil, który żadnego dziecka nie pozostawi obojętnym, także trzeba przygotować się na dodatkowe koszty 😉 . Na szczęście sklep oferuje wiele fajnych promocji na zestawy klocków, a także dodatkowe atrakcje, jak np. możliwość zbudowania i kupienia własnej, indywidualnie  zaprojektowanej figurki Playmobil. My odwiedziliśmy Playmobil FunPark w lipcu, w środku tygodnia i było tam relatywnie cicho i spokojnie. Podobno to miejsce jest bardziej oblegane w zimowych miesiącach, co jest zresztą typowe dla wszystkich sal zabaw. Niemniej wrażenia stamtąd są zawsze niezapomniane i bardzo możliwe, że Wasze dziecko, zapytane o to, co mu się najbardziej podobało w Grecji, odpowie, że właśnie „sala zabaw Playmobil ”.  No co zrobisz, nic nie zrobisz 😉 .

About

No Comments

Leave a Comment