Jak spotkać na żywo Złomka i Transformery – pełna atrakcji Dzielnica Filmowa

Głęboko wierzę w to, że zabawa nie musi być rozwijająca, aby była udana 🙂 . Często mam wrażenie, że im więcej bodźców i edukacyjnych wartości przekazujemy dzieciom w zabawie, tym szybciej stają się one znudzone, zniechęcone lub niecierpliwe. To trochę tak, jak z pięknymi, drewnianymi, estetycznie zdobionymi zabawkami, które kupujemy dziecku, bo tyle naczytaliśmy się o ich zaletach i wyższości nad plastikową chińszczyzną. I co? Dziecko pobawi się nimi, a jakże, w końcu każda okazja do zabawy jest dobra, ale po chwili rzuci je w kąt i wróci do plastikowej, grającej i świecącej wyścigówki z supermarketu. Ot, taka przewrotna natura 😉 .

Dlatego też zapewniam moim dzieciom sporo okazji do zabawy w czystej postaci, bez wyrzutów sumienia, że niczego się przy tym nie uczą. Chętnie odwiedzamy różnego rodzaju sale zabaw czy parki rozrywki i choć nie zawsze te miejsca budzą nasz zachwyt, to na pewno wizyta w nich jest cenną lekcją (lub przestrogą!) na przyszłość. Tym razem zawitaliśmy do Dzielnicy Filmowej w podwarszawskim Zalesiu Górnym i jesteśmy pozytywnie zaskoczeni. Wprawdzie to miejsce nie odbiega znacząco od standardowych parków tematycznych, które rosną jak grzyby po deszczu w całej Polsce (mam tu na myśli dinozaury, rekiny czy parki miniatur), ale też tematyka jest na tyle inna i ciekawa, że dajemy Dzielnicy Filmowej mocną 4 z plusem 🙂 . Nasze dzieci, które kochają bajki i filmowych bohaterów, były przeszczęśliwe!

Przede wszystkim położenie – park tematyczny Dzielnica Filmowa zlokalizowany jest w lesie, w wypoczynkowej części urokliwego Zalesia Górnego. Aby do niego się dostać, trzeba zaparkować samochód na końcu ulicy Wczasowej i przejść kilka minut zamkniętą dla ruchu kołowego leśną drogą. To fajna odmiana po ruchliwej Warszawie, w której spędzaliśmy urlop, ale z której uciekliśmy na jeden dzień, aby pooddychać świeżym powietrzem i odpocząć na łonie natury 🙂 .  Po drugie – i najważniejsze – auta! Cała masa aut, samochodów i pojazdów przypominających (mniej lub bardziej udanie 😉 ) bohaterów ulubionych dziecięcych bajek. Czy znacie inne miejsce, w którym można wejść do ciuchci Tomka, usiąść za kierownicą furgonetki Tajemniczej Spółki z bajek o Scooby-Doo lub sfotografować się ze Złomkiem? My nie znaliśmy!

Oprócz kolorowych pojazdów z kreskówek, pełno jest tutaj też samochodów z fabularnych filmów przygodowych i science fiction, które fascynują starsze dzieciaki. Twoje dziecko uwielbia Powrót do przeszłości, Ghost Busters lub Batmana? W Dzielnicy Filmowej na pewno znajdzie coś dla siebie!

Jesteśmy właśnie podczas lektury pierwszych części przygód Harry’ego Pottera, także latający Ford Weasleyów wzbudził u naszego starszaka spore emocje. Szkoda, że nie można było do niego wsiąść 😉 .

W Dzielnicy Filmowej jest też spora strefa American Dream, gdzie znajdują się m.in ogromne monster trucki, kochane przez małych fanów motoryzacji, oraz amerykańskie klasyki, które budzą zachwyt nawet u bardzo współczesnych kilkulatków.

No dobrze, w tym miejscu muszę się poprawić i przyznać, że dzięki obecnym tu zabytkowym samochodom, Dzielnica Filmowa pełni jednak częściowo edukacyjną rolę 🙂 . Podobnie zresztą jak w przypadku strefy militarnej, gdzie dzieci mogą obejrzeć z bliska autentycznych rozmiarów wojskowy helikopter i kultowy dwupłatowiec, a nawet usiąść w fotelu pilota w prawdziwym kokpicie. To dopiero atrakcja!

Gdy dzieci znudzą się już latającymi i jeżdżącymi maszynami (choć to chyba trudno sobie wyobrazić), mogą zajrzeć do znajdującej się w zadaszonym pomieszczeniu sekcji robotów i filmowych wojowników, gdzie spotkamy Transformery, Terminatora, Robocopa i uroczego WALL-E. Jest też jeden kobiecy akcent – Rosie, gosposia-robot z niezapomnianych Jetsonów. Dla rodziców to jest dopiero powrót do przeszłości! 🙂

.

Na terenie Dzielnicy Filmowej można też poszaleć na dmuchanym placu zabaw, pozjeżdżać do basenów z kolorowymi kulkami i zagrać w szachy XXL. Gdzieś tam nawet między drzewami wypatrzyliśmy pokaźnych rozmiarów figury dinozaurów i ludziki z żołędzi, ale był to już dla nas za duży misz-masz i woleliśmy się skupić na motoryzacyjnej stronie tego miejsca 🙂 .

Park jest czynny od początku maja do końca października, dokładne godziny otwarcia można sprawdzić tutaj.  Bilety to tak naprawdę całodniowe wejściówki i to akurat jest fajne rozwiązanie, bo można zawitać tutaj kilkakrotnie w ciągu dnia, a w międzyczasie przejść się na spacer po lesie czy nad pobliskie stawy.

Dzielnica Filmowa to część większego projektu o nazwie Planeta Zalesie, miejsca wypoczynku i rekreacji rodzinnej, gdzie znajduje się też park linowy, wyciąg do wakeboardu i wypożyczalnia rowerów wodnych, a sezonowo otwierany jest płatny basen. Fajny pomysł na spędzenie przyjemnego, wakacyjnego (i nie tylko) dnia!

About

No Comments

Leave a Comment